Uzdrowisko Rabka Zdrój - historia Rabki, dziecięce sanatorium i uzdrowisko w polsce Rabka.

rabka zdrójUzdrowisko Rabka Zdrój - historia.
Uzdrowisko Rabka Zdrój to jedno z najpopularniejszych w Polsce i Europie miast uzdrowiskowych. Atuty Rabki to nie tylko położenie i odpowiedni klimat oprócz tego jest tu wiele złóż wód mineralnych oraz solanek, których zalety poznano już w XVIII wieku i do dziś pomagają w leczeniu i rehabilitacji.
Rabka specjalizuje się w leczeniu różnych schorzeń układu oddechowego i krążenia, alergii, chorób reumatycznych, schorzeń układu nerwowego i cukrzycy zarówno u dzieci jak i u dorosłych. Znajduje się tu wiele specjalistycznych placówek medycznych - sanatorium (m.in. Filia Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc), dziecięce sanatoria, szkoły sanatoryjne i otwarte zakłady służby zdrowia gdzie przeprowadzane są zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne. Każdy może się skonsultować i zasięgnąć porady u najlepszych specjalistów w kraju.
W 1861 roku otwarto uzdrowisko /które do dnia dzisiejszego stale się rozwija/ największy ośrodek leczniczy w Polsce dla dzieci stąd tez często Rabka jest nazywana "miastem dzieci", w 1996 roku oficjalnie , na wniosek Kapituły Orderu Uśmiechu otrzymała tytuł "Miasto Dzieci Świata". Każdego roku odbywa się tu Światowy Zlot Kawalerów Orderu Uśmiechu, znajduje się tu również jedyne na świecie Muzeum Orderu Uśmiechu w Rodzinnym Parku Rozrywki - Rabkolandzie.