Rabkoland - Rabka Zdrój Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland zaprasza.

rabka zdrój

"Rabkoland" Rodzinny Park Rozrywki w Rabce

W 1999 roku w Rabce (w miejscu gdzie od 1988roku działał lunapark "Alibaba") powstał Rodzinny Park Rozrywki "Rabkoland". Jego powierzchnia wynosi ok. 20883m2, znajdują się tu różnego rodzaju urządzenia i karuzele zarówno dla dzieci jak i dorosłych, restauracja, ogródki gastronomiczne oraz parking.

Specjalnie dla najmłodszych klientów przygotowane są karuzele Księga Dżungli, wodna Kapitan Kid, smok i konie, tor minimotocykli, minigokartów i samochodzików Bugy, konwój dzieciecy Eifel Tour, kolejka Safari Train oraz poducha do skakania, duży ześlizg, nowoczesne bujaki i basen ze 120 tysiącami piłeczek.
Oprócz tego dla wszystkich, zarówno dla dzieci jak i dorosłych dostępne są urządzenia tj. młyn widokowy o średnicy 28 m, autoskoternia, tor gokartów, basen z discoboatami, mała dwupoziomowa kolejka górska, karuzele duże - Music Expres i Balerina, tor samochodów retro, Pałac Wampirów, Piramida Azteków, salon gier, strzelnica elektroniczna, Goldener Westen oraz gabinet śmiechu.

W Rabkolandzie od 2000 roku organizowana jest impreza Mistrzostwa Polski w jeździe na klozetach. Co roku w trzecią sobotę sierpnia odbywają się wyścigi na specjalnie przygotowanym torze "klodromie". Startujące w wyścigu muszle klozetowe napędzane są bateriami, wyposażone w silnik, kółka i kierownice. Zwycięzcy otrzymują nagrody pieniężne, rzeczowe, puchary, jak również dyplomy i wpis do Kroniki Rabkolandu. W trzecią sobotę lipca odbywają się Mistrzostwa Polski w dojeniu sztucznej krowy. Pierwszy raz impreza zorganizowana została w 2001 roku. Krowy doi się na czas, a zwycięzcy walczą o nagrody rzeczowe, pieniężne, puchary, dyplomy. Zostają także wpisani do Kroniki Rabkolandu.
Wszyscy miłośnicy gumy do żucia mogą wziąć udział w organizowanej od 2003 roku konkurencji. W pierwszą sobotę czerwca w parku rozrywki odbywają się Mistrzostwa Polski w dmuchaniu balonów z gumy do żucia. Dotychczasowy rekord to 20cm! Podobnie jak w dwóch poprzednich konkurencjach zwycięzcy otrzymują nagrody.

Park rozrywki czynny jest od maja do sierpnia w godzinach 10:00 - 18:00 oraz we wrześniu w soboty i niedziele.
We wrześniu grupy zorganizowane w tygodniu po uprzednim uzgodnieniu.
Cena za wstęp - 1,00 zł, dzieci do 2 lat gratis. Przejażdżka - 3,00 zł.
Istnieje możliwość wykupienia karnetu na 10 przejażdżek od poniedziałku do soboty w cenie 20,00 zł, w tym wejściówka. Dla grup zorganizowanych minimum 20 osobowych wstęp wolny, oraz rabaty w zależności od ilości wykupionych żetonów.
ul. Podhalańska 2, tel. (018) 267 69 57
cofnij | na górę strony


 

© 2008 rabka-zdroj.com.pl